Локомотив завърши сезона с победа в Разград

вкл. .

34 vs Ludogorets2

Светослав Диков спечели приза за голмайстор на шампионата.

В последния си мач от първенството осигурилия си място в елита тим на Локомотив победи силно играещият втори отбор на Шампионите на България за сезон 2020/2021 с 1:4 . Вижте крайното класиране във Втора професионална лига кликвайки тук или тук.

Двубоят на стадион "Гнездо на орли" започна с гол за Лудогорец II. Още в 3-та минута Илкер Будинов реализира за 1:0. В 43-та минута "железничарите" изравниха чрез Владимир Семерджиев. Почивката дойде при този резултат. През втората част Локомотив отбеляза още три попадения във вратата на Владимир Русанов. На два пъти точен бе Владимир Семерджиев, съответно в 67-та и 74-та минута. Крайният резултат оформи Светослав Диков в 83-та минута. Вижте статистика от мача кликвайки тук, резултатите от всички мачове може да видите тук и тук.

Лудогорец II: Владимир Русанов, Димитър Илиев, Кристиян Райчев, Методий Стефанов, Мартин Русков, Велислав Минков, Цветослав Петров, Хюсеин Кельовлуев, Георги Вълчев, Илкер Будинов, Бранимир Костадинов

Локомотив: Цветомир Витков, Педро Силва, Мики Орачев, Диян Иванов, Марио Петков, Матеус Роча, Владимир Семерджиев,  Красимир Милошев, Светослав Диков

Само 5 резерви имаше на скамейката на Локомотив 21 Жарко Истатков, 11 Георги Бабалиев, 30 Калоян Стефанов, 15 Лука Иванов, 77 Мартин Стоилов, като единствено Стефанов бе над 19 години. В състава не бяха Александър Александров, Николай Цветков, Томислав Павлов, трайно контузени са Мартин Василев и Божидар Митрев.

С 23 гола Светослав Диков е начело сред голмайсторите на Втора професионална лига, вижте тук статистика за представянето на всички футболисти носили  червено-черната фланелка през сезон 2020/2021.